top of page
  • Writer's pictureVILNIAUS ETNINĖS KULTŪROS CENTRAS

Smėlynės bibliotekoje – R. Kiminaitės šiaudinių sodų paroda

Atnaujinta: 2022-06-20

Birželio 1 d. Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – Smėlynės bibliotekoje – atidaryta tautodailininkės Raimondos Kiminaitės šiaudinių sodų paroda „Smilgos šviesa“.

Nuo seno yra žinoma, kad šiaudiniai sodai neša laimę ir sėkmę. Jie buvo ir iki šiol yra svarbi mūsų tautos dalis. Anksčiau šiaudiniai sodai buvo kabinami virš kūdikio lovelės, dovanojami jaunavedžiams, jais puošiami namai įvairių švenčių proga.


„Sodus pradėjau verti prieš 25 metus. Pirmoji pažintis su sodais įvyko penktoje klasėje darbų pamokos metu. Nuo to karto nebegaliu liautis vėrusi. Užbūrė. Sodai – tai senovė, vaizduotė ir gamtos grožis viename. Gamtą matau kiekviename sode, šiaudo spalvoje, blizgesyje, liaunume. Viena vertus, sodai mane žavi savo griežta geometrija. Antra vertus, neribotomis galimybėmis. Nors kartais tenka gerokai pagalvoti, kaip suverti tai, ką matau mintyse“, – taip apie pažintį su šiaudiniais sodais kalba Raimonda Kiminaitė.


R. Kiminaitė gimė 1986 m. Panevėžyje, tačiau šiuo metu gyvena Šiauliuose. Nuo 2012 m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Tautodailininkė yra surengusi ne vieną savo autorinę parodą ir edukacinius mokymus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (Kroatija, Vengrija).


R. Kiminaitė nėra sukūrusi dviejų identiškų sodų. Tautodailininkė sodus kuria pagal galvoje gimstančius vaizdinius, o brėžiniais naudojasi retai. Dažnai būna taip, kad nupieštas sodas atrodo gražiai, o padarytas pagal brėžinį netinkamas pakabinti, nes konstrukcijos turi savo svorio centrą, o visos detalės turi kabėdamos išlaikyti savo formą, kokia ji bebūtų. Bene įspūdingiausias sodas – „Pasaulio skliautai“. Jis pagamintas iš dažytų smilgų, tačiau kol kas jis toks vienintelis, nes tautodailininkė neplanuoja pakartoti smilgų dažymo eksperimento.


Paroda veiks iki birželio 30 dienos.

Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos informacijaComments


bottom of page