top of page
  • Writer's pictureVILNIAUS ETNINĖS KULTŪROS CENTRAS

Pagerbti į UNESCO įrašytos šiaudinių sodų rišimo tradicijos puoselėtojai

Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotrauka

Kovo 7 d. jaukiu pagerbimo renginiu Lietuvos nacionaliniame kultūros centre buvo paminėtas šiaudinių sodų rišimo tradicijos įtraukimas į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.


Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas įteikė šį įrašymą patvirtinančius sertifikatus Vilniaus etninės kultūros centrui, Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui, asociacijai „Dangaus sodai“ ir Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejui, savo svariu indėliu prisidėjusiems prie nominacinės paraiškos rengimo bei šiaudinių sodų tradicijos puoselėjimo.


Taip pat buvo pagerbti nominacijos rengėjai, paraiškos filmo kūrime dalyvavę ir šiaudinių sodų rišimo tradiciją aktyviai bei kūrybingai propaguojantys asmenys, kuriems buvo įteikti kultūros ministro, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinės sekretorės ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus padėkos.


Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotrauka

Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Sandra Daugirdienė, priimdama padėką už paraiškos rengimą, įstaigos vardu pažadėjo, jog ir toliau sieks šiaudinių sodų aktualizavimo bei skleis žinią apie pasaulinį šios vertybės įvertinimą.


Artimiausias renginys, kuriame bus galima prie šios vertybės prisiliesti praktiškai – Šiaudinių sodų rišimo dirbtuvės, vyksiančios kovo 15 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre. Kviečiame dalyvauti ir išmokti susirišti dviejų aukštų klasikinės formos sodelį.


Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotrauka

Comments


bottom of page