Nuo gegužės 17 d. iki birželio 17 d. Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos salėje (Debreceno g. 41) eksponuojama Margaritos Macijauskienės šiaudinių sodų paroda „Mano soduos paukščiai gieda“.
Keliaujanti paroda „Mano soduos paukščiai gieda“ kviečia į susitikimą su nepaprasta Lietuvos tradicinės tautodailės sritimi – šiaudiniais sodais. Tai senųjų tradicijų ir naujų formų paieškų rezultatas, kurį pristato tradicinių amatų meistrė, meno kūrėja Margarita Macijauskienė.
Autorė siekia populiarinti sodų pynimą, kaip vieną iš tradicinių dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingą ir šiomis dienomis, tačiau jai nesvetimos ir naujos formos, netikėti sodų puošybos sprendimai. Margarita Macijauskienė yra surengusi jau kelias dešimtis šiaudinių sodų parodų Lietuvoje bei užsienyje, aktyviai populiarina senąjį pynimo amatą vesdama edukacijas įvairaus amžiaus auditorijoms – tiek lietuviams, tiek svečiams iš užsienio šalių.
Parodos lankytojai šiaudiniuose soduose išvys marių bangavimą, žuvų pilnus žvejo tinklus, aguonų laukus, bažnyčių bokštus, meiliai burkuojančius ar namus laiminančius paukščius, pastebės savitą puošybą. Parodoje eksponuojami geriausi asmeninės kolekcijos darbai bei nauji kūriniai, sukurti 2022 metais.
Margarita Macijauskienė tikisi, kad per keliaujančią parodą ir ją lydinčią edukaciją „Mano soduos paukščiai gieda“, surengtą penkiose Žemaitijos ir Klaipėdos miesto vietose (Vėžaičių kultūros centre, Telšių kultūros centre, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos salėje, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ autobusų stotyje, Salantų kultūros centre) lankytojai pajaus sodo sakralumą, susipažins su jo sudėtinga architektonika, pasaulio medžio grindžiamu tobulu pasaulio modeliu. Paroda suteiks naujų inspiracijų lankytojams susidomėti šiuo nuostabiu senuoju pynimo amatu, o sodas, tikėkimės, vis dažniau sugrįš į namus ar ras savo vietą moderniuose biuruose ar viešosiose erdvėse.
Autorės Margaritos Macijauskienės iniciatyvą kurti ir populiarinti šiaudinius sodus palaiko ir remia Lietuvos kultūros taryba.
Comments