top of page
  • Writer's pictureVILNIAUS ETNINĖS KULTŪROS CENTRAS

Atidaryta vilniečių sodų rišėjų paroda „Laiškas Lietuvai“

Įsigaliojus švelnesnėms karantino sąlygoms, Vilniaus etninės kultūros centras kviečia į valstybinių švenčių proga surengtą šiaudinių sodų parodą „Laiškas Lietuvai“.

Vilniaus įgulos karininkų ramovėje atidarytoje parodoje eksponuojama 20 sodų, kuriuos surišo 17 autorių iš Vilniaus. Visi rišėjai skirtingi savo patirtimi ir amžiumi; jauniausia jų – devynerių metų Roberta, pirmą kartą eksponuojanti savo darbą parodoje.

Šia paroda Vilniaus etninės kultūros centras siekia paieškoti, parodyti ir padrąsinti daugiau žmonių rišti sodus. Juk netolimoje praeityje sodus buvo įprasta rišti Kalėdoms, Velykoms, besilaukiant vaikelio ar ištekinant dukterį.

Parodoje savo darbus demonstruoja ir vyrai, du iš jų – rekordinių sodų autoriai: 2016 metais Raimundo Rotkevičiaus rištas sodas buvo pripažintas didžiausiu pasaulyje šiaudiniu sodu ir užregistruotas Gineso rekordų knygoje. 2018 m. Arvydas Baranauskas „užaugino“ didžiausią Lietuvoje šiaudinį sodą, kurį paskyrė Lietuvos 100-mečiui paminėti, todėl papuošė šimtu paukštelių.

Ekspoziciją apžiūrėti galima kiekvieną dieną nuo 9 iki 20 val., laikantis saugumo reikalavimų: atvykus į Vilniaus įgulos karininkų ramovę lankytojai prašomi užsiregistruoti, o vienu metu į parodą įleidžiami ne daugiau kaip 8 žmonės.

Paroda „Laiškas Lietuvai“ veiks iki 2021 m. gegužės 10 dienos.Comentarios


bottom of page