top of page
  • Writer's pictureVILNIAUS ETNINĖS KULTŪROS CENTRAS

Šiaudinių sodų ir keramikos darbų paroda Jiezne

Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre nuo 2022 m. balandžio 25 d. iki gegužės 14 d. vyks Motinos dienai ir Jiezno 530 metų sukakčiai paminėti skirta paroda „Sugrįžimai“.

Tai trijų kartų, trijų vienos šeimos moterų susitikimas ir sugrįžimas į tėviškę, noras prisiglausti prie savo šaknų, prie savos istorijos. Parodoje galima pamatyti profesionalios keramikės Onos Petkevičiūtės, gimusios ir augusios Žideikonių kaime, Jiezno apylinkėse, keramikos darbą „Emigracija“. Kitos dvi autorės – tai į šį kraštą atitekėjusi marti Rasa Gelčienė ir vaikaitė Saulė Račkovskytė, kurios eksponuoja tradicinius lietuviškus sodus iš ruginių šiaudų. Pasirinktos darbų medžiagos ir formos atspindi tradicijų saugojimo, perdavimo svarbą, jautriai kalba apie išėjimą iš gimtų namų, nuolatinį norą vėl į juos sugrįžti ir susitikti su šeima.

Parodos pristatymas ir susitikimas su autorėmis vyks gegužės 14 d. 11 val. Susitikimo metu koncertuos Rasos Gelčienės vadovaujamas Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Kadagys“.Comments


bottom of page